Yurtiçi ve yurtdışında yaptığı hayırlı hizmetlerle adından söz ettiren Umut Kervanı, “Bir Bot Bir Mont” projesi kapsamında Bismil’de çok sayıda yetim ve muhtaç çocuğa giyim yardımında bulundu.
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı
Türkiye ve dünyanın birçok farklı ülkesinde yetim, mağdur ve muhtaçlara yönelik yardım faaliyetleri yapan Umut Kervanı, Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 35 yetim ve muhtaç çocuğun kışlık giyim ihtiyacını karşıladı.
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı
Bismil’de “Bir Mont Bir Bot” kampanyası ile bot ve mont alamayan ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçlarını gideren vakıf, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görmeye devam ediyor.
Umut Kervanı Bismil Temsilcisi Mehmet Akdoğan
Umut Kervanı Bismil Temsilciliği, daha önceden belirlemiş olduğu ailelere, hayırseverlerin bağışlamış olduğu bot ve montları dağıtarak yardım faaliyetlerini sürdürüyor.
Bismil’de yaklaşık 35 aileye bot ve mont yardımında bulunduklarını belirten Bismil Umut Kervanı Temsilcisi Mehmet Akdoğan, “Bismil Umut Kervanı olarak, bugün yaklaşık 35 aileye bot ve mont yardımında bulunduk. Rabbim hayırseverlerden razı olsun inşallah.” dedi.
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı
Yardımseverlere çağrıda bulunan Akdoğan; “Tespit ettiğimiz birçok ailenin çocuğu var ve birçoğunu giydirdik. Elhamdülillah, biz imkânlarımıza göre elimizden geleni yaptık. Bu tür hayır çalışmalarımız devam edecek bu konuda bütün duyarlı hayır sahiplerine sesleniyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar, hayra ortak olsunlar. Bizleri de kendilerine vesile kılsınlar. Allah’ın izniyle her zaman yardımlarını mağdur ve mahrum olan çocuklara yetimlere ulaştırıyoruz, Allah hepsinden razı olsun.” İfadelerini kullandı.
Çocuklarının kışlık giyim ihtiyacı karşılanan yardıma muhtaç aileler, yapılan yardımlardan dolayı hayırseverlere teşekkür etti.
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı
Umut Kervanı Bismil’“Bir Bot Bir Mont” Projesi İle Yardımı