Bismil İlçe Müftüsü Dr. Enver POLATOĞLU, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde haber ajansımız ‘ı ziyaret etti.
Gazetecilerin, cesur bir habercilik anlayışı ile toplumu bilgilendirmesinin ne kadar mühim olduğu herkesçe takdir edilmektedir. Basın mensupları, görevlerini icra ederken hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, bireylerin temel hak ve hürriyetlerine saygılı olmalıdır. Gazetecilik mesleği icra edilirken ahlaki değerler her şeyin üzerinde tutulmalı, bu hakikatten saparak eksenleri kayanların ise bu ulvi mesleğe halel getirmesine müsaade edilmemelidir.
Basının, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasında da etkili bir araç olduğunu ifade eden Bismil ilçe müftüsü Sn.Polatoğlu; ”doğru haber ve doğru haberin peşinde koşan gazetecilerin gününü kutluyorum” dedi.
Bismil ilçe müftüsü Dr. Enver POLATOĞLU ve TDV Bismil ilçe sorumlusu Sn. Fatih GÖK’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.